Listopad 2013


Návštěvní kniha

19. listopadu 2013 v 13:13 | Bibi
Určitě jste si už všimli, že kniha návštěv je nově poupravená. Pokud ne, podívejte se. ;)
Nicméně jsme moc rády, že se náš blog tak rozrostl a že nás stále navštěvujete, za což neuvěřitelně děkujeme.
Vaše Bibi a Elíík Mrkající

Nominace od KONě-net---Elík

17. listopadu 2013 v 13:33 | Elíík
Deset věcí o mě

1)nesnáším školu
2)Miluju svoje osmáky
3)moje oblíbená barva je tyrkysová
4)a oblíbené jídlo pizza
5)ve škole mě baví jedině Dějepis,výtvarka a tělák
6)baví mě dramaťák
7)jsem strašně praštěná
8)dělám horolezení
9)chodim na gympl
10)ráda si prohlížím blogy ostatních

Otázky a odpovědi

1)Oblíbený film
Noc na Karlštejně
2)Máš rybičku
Ne
3)Chtěla by si koně
Ne ale líbí se mi
4)Ráda si kreslíš
jak kdy
5)Těšíš se na Vánoce
Ano mooooc
6)Sportuješ
jo dost
7)Máš nějákého oblíbeněho zpěváka/zpěvačku
Jo Tomáš Klus
8)Co máš radší lěto nebo zimu
obojí má něco do sebe
9)Kam by si chtěla jet na dovolenou
Do Norska
10)Chtěla by si někdy zavítat do New Yorku
Jo

Otázky pro ostatní

Máš rád osmáky degu?
Jaké je tvoje nejoblíblíbenější zvíře?
Chodíš rád do školy?
Jak se máš?
Bojíš se myší?
Jaký je tvůj njoblíbenější seriál/film?
Co nejradší děláš?
Máš rád zvířata?
Jakě máš nejradši město v ČR?
Jakou máš přezdívku?

Nominovaní

Nikisek 001
Tlapička
cicatamy
morceterka
Bibi(druhý blog)

My free Zoo

10. listopadu 2013 v 13:29 | Elíík
Ahoj chtěla bych vám napsat o jedné online hře.Je to my free zo jak ste asi pochopili z nadpisu.V této hře si postavíte vlastní zoologickou zahradu se spoustou exotických zvířat.Můžete tam mít třeba i akvárium terárium nebo voliéru a samonřejmě i normální ohrady.Každé zvíře může být v určité ohradě.Svoji zoo si taky můžete ozdobit spoustou dekorací.
V každém levlu se vám otevře nově zvíře či dekorace.Je to super hra já začínám od znova a jsem v 7.lvl když jsem měla svůj původní účet byla jsem v 35.lvl. Jestli vás tato hra zaujala a chtěly byste ji začít hrát tak mi napište do komentářů jak se jmenujete a já si vás přidám do přátel.Jo a jinak hru najdete na adrese http://www.myfreezoo.cz .
Užíjte si zbytek neděle Elík

Kniha návštěv

10. listopadu 2013 v 11:32 | Bibi, Elíík
Jste tu? Líbí se vám náš blog? Máte nějaký nápad, historku či vtip o zvířatech? Chcete abychom vaši povídku, nápad, vtip apod. zveřejnili? Napište nám to do knihy návštěv. Budeme jen rády. ;)

Bibi - kdy budu přispívat články

10. listopadu 2013 v 11:21 | Bibi
Kdy budu přispívat články?
Budu se pokoušet co nejvíce v týdnu. Ovšem to někdy nevyjde, protože mám dlouho školu + kroužky. Nicméně budu přispívat i do mého blogu u-betky.blog.cz/, takže další čas navíc. S Elííkem se budeme pokoušet, aby jste se tu zároveň nenudili, ale aby jsme se o půl noci nedostaly k počítači. ;)

Prosím pochopte to. Díky Bibi

Nejkrásnější mazlíčci Česka

10. listopadu 2013 v 11:09 | Bibi
Kočka: Daenerys Khaleesi

mazlíčci

Pes: Baffinka

mazlíčci

Králíček: Maxíček

mazlíčci


Kůň: Lebel

mazlíčci

Prasátko: Bibinka

mazlíčci

Morče: Čiko

mazlíčci

Andulka: Pepíček

mazlíčci

Křeček: Micky

mazlíčci

Ježek: Adélka

mazlíčci

Fretka: Fredián

mazlíčci

Chameleon: Ospinkánek

mazlíčci

Myška: Flicko

mazlíčci
Který mazlíček je podle vás úplně nejhezčí? Mně osobně se nejvíc líbí ježek Adélka. xD

Tarbík - nejroztomilejší domácí mazlíček

10. listopadu 2013 v 11:05 | Bibi
Tak jsem zase chvíli brouzdala na internetu a našla jsem tam článek o nejroztomilejším domácím mazlíčkovi Tarbíkovi.
Tarbík egyptský
A abychom se i něco o Tarbíkovi dozvěděli, našla jsem pár informací:Co je to tarbík?

Tarbík je drobný hlodavec (10-15 centimetrů) dokonale přizpůsobený životu na poušti. Má extrémně dlouhé zadní nohy, které připomínají klokana. Díky nim umí skvěle skákat - jediným skokem překoná vzdálenost až jednoho metru. Dalším charakteristickým rysem tarbíka je jeho ocas. Měří až dvacet centimetrů a slouží mu jako kormidlo. Na poušti se živí rostlinnou potravou, například semeny, kořínky a cibulkami. Roztomilá jsou zejména jejich mláďata, už od narození mají obrovské uši, takže vypadají jako malí mimozemšťané.

U chovu tarbíka je nejtěžší ho vůbec sehnat. V chovatelských obchodech ho seženete jen výjimečně, takže nezbývá než pátrat přes internet nebo na chovatelských burzách. Jinak se dožívá nejméně pěti let. Párek seženete za cenu kolem 1200 korun. Dostanete za ni zvíře, které se dá poměrně snadno ochočit a udělá vám velkou radost. Jedná se sice o převážně nočního tvora, ale často z doupěte vyráží ven i přes den.


Terárium

Protože se jedná o čilé zvíře, potřebuje větší terárium než byste čekali. Párek potřebuje nejméně metr dvacet na délku a určitě kolem metru na výšku. Jinak se bude hlodavec při skákání tlouct hlavou o sklo. Větší hejno už potřebuje prostor o rozměrech dva metry krát metr. Ideální teplota pro tarbíka je 30 stupňů přes den a pokojová teplota v noci, ale daří se mu i bez umělého vyhřívání. Na dno nasypejte nejméně pěticentimetrovou vrstvu písku, v ideálním případě pravého pouštního, ale může se použít i klasický říční.

Tarbík je tvor opatrný. Když na něj zaútočí nepřítel, rychlými skoky mizí v úkrytu. Aby se cítil dobře i u vás, měli byste mu do domova nějaký vybudovat. Vhodné jsou kameny nebo něco podobně tvrdého, aby je hlodavci neohlodali. Chovatelé doporučují domečky ve stylu "iglú" se dvěma vchody a odnímatelnou střechou, které jsou praktické při kontrole. Terárium můžete doplňovat živými rostlinami, ale smiřte se s tím, že moc dlouho nevydrží - tarbíčí zoubky s nimi udělají krátký proces. Naopak se hodí seno, které hlodavci využívají na výstelku hnízda.

Jak se vaří u tarbíků

Hlodavci bývají býložraví a ani tarbík není výjimkou. Chutná mu slunečnice, proso, ječmen i další obilniny. Občas můžete stravu obohatit sušeným ovocem. Velice tarbíkům chutná i čerstvá zelenina, oblíbenou pochoutkou jsou i špenátová semínka a cibulky. Samozřejmostí je miska čerstvé vody. Vody však nepotřebují moc, na její nedostatek jsou z pouště zvyklí.

Shrnutí:


velikost: 10 - 15 cm

dlouhé zadní nohy

ocas měří až 20 cm (slouží mu jako kormidlo)

živí se rostlinnou potravou

Tarbík je spíše noční tvor

Doufám, že jste se něco o Tarbíkovi dozvěděli. Teď jste zase o chlup chytřejší. Popravdě řečeno, jsem do této doby vůbec nevěděla, že se mu říká Tarbík. ;)

Vánoce se blíží...

8. listopadu 2013 v 19:46 | Elíík |  Osmák degu
Ahoj vím že je teprve listopad ale já už se strašně těším!Proč tenhle článek vůbec píšu chci se vás zeptat jestli zpestřujete Vánoce i svým mazlíčkům.Třeba jám mým osmákům chci udělat něco dobrýho k "večeři" a dát jim dárky sice ještě nevim jaký ale určitě něco vymyslim.Jelikož to budou první vánoce co budu se svými osmačkami slavit tak bych vás chtěla poprosit jestli by ste mi neporadili co jim koupit.A taky by mě zajímalo co svým mazlům kupujete vy.

A ještě bych se chtěla omluvit že já se sem dostanu jen o víkendu nevim jak Bibi ale ode mě budou články pouze o víkendu.

PS:hlasujte v anketě.